location car search folder print add-compare-btn icon-blank-sheet icon-sheet icon-compare icon-columns icon-wheel icon-wheel two icon-shield icon-insurance icon-service icon-funding icon-newsletter

uudis

Subaru on valmistanud üle 300 000 EyeSight süsteemiga auto

Subaru EyeSight on paljude sõltumatute katseasutuste ja meediaväljaannete poolt tunnistatud maailma absoluutsesse paremikku kuuluvaks juhiabisüsteemiks. Märtsi lõpu seisuga sõidab maailmas ringi 308 333 EyeSight süsteemiga varustatud autot.

Subaru paneb ohutusele väga suurt rõhku ning autode ohutumaks muutmise ja turvalisuse suurendamise nimel tehakse pidevat arendustööd.  Üheks oluliseks verstapostiks on olnud EyeSight juhiabisüsteemi turule toomine 2008. aastal.

Nüüd on süsteemi arendamisega jõutud juba kolmanda põlvkonnani, ning selle on omas valdkonnas tunnistanud maailma parimaks paljud sõltumatud katseasutused. Ka mitmed automaailma meediaväljaanded on hinnanud Subaru süsteemi turul pakutavate seas kõige paremini toimivaks.

EyeSight põhineb liiklust jälgivate stereokaamerate tööl. Süsteemi võib võrrelda täiendava silmapaariga, mis on suuteline tegema vahet erinevatel liiklejatel: autodel, jalgratastel ja jalakäijatel. EyeSight suudab autot pidurdada kuni sõiduki täieliku seisma jäämiseni ka 50 km/h sõidukiiruselt.

Jaapanis on saanud see süsteem Japan NCAP-i kõrgeima hinnangu (40 punkti 40 võimalikust) ja ASV+ klassifikatsiooni. Jaapanis kuulub EyeSight lisavarustuse hulka, mille on oma sõidukile soetanud tervelt 85 protsenti Subaru ostjatest.

Eestisse jõudis EyeSight tänavu uue põlvkonna Outbacki mudeli tulekuga. Siin klient enam valima ega lisaraha maksma ei pea, sest Eestis müüdava uue Subaru Outbacki põhivarustusse kuulub muuhulgas ka  EyeSight juhiabisüsteem.

Käesoleva nädala lõpus, 15.-16, mail on kõigil huvilistel võimalik Eyesight juhiabisüsteem Subaru esindustes üle Eesti ise proovile panna.