location car search folder print add-compare-btn icon-blank-sheet icon-sheet icon-compare icon-columns icon-wheel icon-wheel two icon-shield icon-insurance icon-service icon-funding icon-newsletter

uudis

Subaru nelikveoliste sõidukite tootmine ületas 15 miljoni ühiku piiri

Kui läinud aasta veebruaris jõudis Subaru 15 miljoni boksermootori tootmise piirini, siis käeoleva aasta märtsis tähistatakse järgmise olulise verstapostini jõudmist – Subaru on tänaseks tootnud rohkem kui 15 miljonit nelikveolist sõidukit. 

Pöördepunkt saavutati nelikveosüsteemide 44. tootmisaastal - oma esimest nelikveolist sõidukit (Subaru Leone 4WD Estate) tutvustati juba 1972. aasta septembris. Sest ajast peale on Subaru pidevalt täiustanud oma sõidukite põhifunktsioone ning tehnoloogiaid. Selle tegevuse peaeesmärk on muuta kõik sõidud ohutumaks ning nauditavaks.

2015. aasta seisuga moodustavad nelikveolised mudelid 98% Subaru globaalsest müügimahust. Varustatud horisontaalselt paikneva boksermootoriga, on kõik nelikveolised mudelid ka Subaru sümmeetrilise veoskeemiga.

Sümmeetrilise nelikveo ja hästibalansseeritud boksermootori tasakaalustatud kooslus annavad juhile maksimaalse kontrolli ja parima kontakti teega ka halbades oludes. Tänu pikiteljel sümmeetriliselt paiknevatele komponentidele tagab see süsteem suurepärase külgsuunalise stabiilsuse ja täpse juhitavuse ning selle madal raskuskese loob eeldused dünaamilise ja turvalise sõidutunde tekkeks.

„Boksermootor, sümmeetriline veoskeem ja nelikvedu on Subaru põhiväärtused, mis on omased igale tõelisele Subarule. See tehnoloogia on enam kui nelja kümnendi jooksul pälvinud miljonite Subaru omanike kiidusõnu ning ettevõte on seda aastate jooksul pidevalt edasi arendanud,” lausus SUBARU Nordic AB Balti piirkonna juht Ringo Rahumeel.