location car search folder print add-compare-btn icon-blank-sheet icon-sheet icon-compare icon-columns icon-wheel icon-wheel two icon-shield icon-insurance icon-service icon-funding icon-newsletter

uudis

Subaru Levorg pälvis värskes Euro NCAP turvatestis 5-tärni

Subaru hinnatud juhiabisüsteemiga EyeSight varustatud Levorg sai värskes Euro NCAP turvatestis kõrgeima hinde ehk 5 tärni.

Käesolevast aastast alates on Euro NCAP testides auto ohutustaseme hindamiseks kasutusel uus test, mis kontrollib, kui hästi suudavad sõidukid  iseseisvalt avastada ja vältida kokkupõrkeid jalakäijatega.

Subaru paljukiidetud juhiabisüsteemiga EyeSight varustatud Levorg näitas uues testis väljapaistvaid tulemusi. See on nüüd juba viies kord, kui Subaru mudelid on Euro NCAP testides pälvinud 5-tärni. Eelnevalt on 5-tärni tulemused saanud Subaru XV, Legacy, Forester ja Outback.

Subaru on turvalisuse eest pälvinud kõrgeid hinnanguid kogu maailmas. USA maanteeohutuse kindlustusinstituudi (Insurance Institute of Highway Safety) poolt läbi viidud testides näitasid EyeSight-iga varustatud Subaru mudelid õnnetuse ennetamise osas eriti väljapaistvaid tulemusi. Samuti on Jaapanis kõikidele EyeSight süsteemiga varustatud Subaru mudelitele antud kõrgeim ohutuse hinnang “Advanced Safety Vehicle-Plus (ASV+)”.

EyeSight on Subaru multifunktsiooniline juhiabisüsteem, mis põhineb auto tuuleklaasi taha paigaldatud stereokaameratel. Süsteem sisaldab kokkupõrget ennetavat pidurdussüsteem ehk automaatset pidurdust, kohanduvat püsikiiruse hoidjat, sõidurajalt kõrvalekaldumise ja väljasõidu hoiatust jms.

EyeSight süsteemiga varustatud Subaru Levorg jõuab Eestis müügile juba mõne kuu pärast.