location car search folder print add-compare-btn icon-blank-sheet icon-sheet icon-compare icon-columns icon-wheel icon-wheel two icon-shield icon-insurance icon-service icon-funding icon-newsletter

uudis

Subaru legendaarne mudel 360 valiti Jaapani insenerikunsti auseinale

Jaapani masinatööstuse tehnoloogia ühing JSME koos väljaandega Machine Week nimetas Subaru 360 masinaehituse pärandiks.

Jaapani masinatööstuse tehnoloogia ühing (JSME) tunnustab igal aastal tooteid, mis on Jaapani majandust olulisel määral mõjutanud. Tegevuse eesmärgiks on säilitada läbi aegade olulisemad tööstuskaubad tulevastele põlvedele kultuuripärandi osana. Seda tunnustust on jagatud alates 2007. aastast ja käesolevaks hetkeks kuulub nimistusse 83 toodet.

Subaru 360 – ettevõtte esimene sõiduauto - sai JSME poolt tähise ”Pärand number 78.”  Auto on vaatamiseks välja pandud Subaru Gunma tehase külastuskeskuses.

Subaru 360 tootmisega alustati 1958. aastal ja see oli tehase esimene seeriaviisiliselt toodetud auto. Napilt kolm meetrit pikk auto sai hüüdnime "Lepatriinu" ja oli toona omamoodi Aasia versioon Volkswagen Beetle’st.

Kompaktsetest gabariitidest hoolimata oli 3-silindrilise mootoriga Subaru 360 nelja inimese auto. Auto saavutas sedavõrd suure populaarsuse, et sõidukit eksporditi ka Ameerika Ühendriikidesse.

Mis on JSME

JSME asutati aastal 1897 ja on Jaapani suurim inseneribüroo. Selle eesmärk on soodustada ja arendada riigi inseneriteadust kõikides valdkondades.

Seltsi tegemistest saab rohkem lugeda nende jaapanikeelselt kodulehelt www.jsme.or.jp/kikaiisan/