location car search folder print add-compare-btn icon-blank-sheet icon-sheet icon-compare icon-columns icon-wheel icon-wheel two icon-shield icon-insurance icon-service icon-funding icon-newsletter

Uudis

Uhiuue Subaru XV maailma esmaesitlus Genfi autonäitusel

 

• Uus platvorm tagab suurema mugavuse, turvalisuse ja sõidunaudingu

• Põhjalikult täiustatud kaheliitrine boksermootor

• Maastikuabi X-Mode tagab väljapaistva maastikuvõimekuse

• Juhiabisüsteem EyeSight kindlustab tipptasemel turvalisuse

Subaru XV jõudis esmakordselt müügile 2012. aastal. Toona oli tegemist tootja esimese mudeliga, mis loodi spetsiaalselt Euroopa autoostjate eelistusi silmas pidades. Nüüd on aeg küps Subaru XV teise põlvkonna sünniks ning mudeli esmaesitlus toimub ka seekord Euroopas.

Teise põlvkonna Subaru XV on esimene Euroopasse jõudev mudel, mis valmib ettevõtte uuel modulaarsel platvormil (Subaru Global Platform), mida hakatakse edaspidi kasutama kõigil uutel Subaru mudelitel. Uue platvormi väljatöötamisel on arvestatud alternatiivsete energiaallikate, näiteks hübriidajami ja täiselektrilise mootori valikusse lisandumisega. Lisaks seab see lati uuele kõrgusele nii sõidunaudingu kui ohutuse osas.

Uue mudeli põhivarustusse kuulub Subaru palju kiidetud juhiabisüsteem EyeSight, lisaks ka kohanduvad kaugtuled, kurvituled ja palju muudki.

Genfis esitletud auto kapoti alt leiab märkimisväärselt täiustatud kaheliitrise boksermootori. Võrreldes mootori eelmise versiooniga on 80% jõuallika osadest täiesti uued. Uus bensiinimootor on kergem ja kütusesäästlikum, samas on selle võimsus kasvanud 156 hobujõuni. Automaatkäigukasti Lineartronic CVT saab kasutada ka käsirežiimil, seitsme programmeeritud käigu tarbeks on roolil käiguvahetushoovad.

Teise põlvkonna Subaru XV on eelkäijast pikem ja laiem, mistõttu on ka auto salong varasemast ruumikam. Subarule iseloomulikult on uuel mudelil pidev nelikvedu ning märkimisväärse 220 mm kliirensiga Subaru XV maastikuvõimekuse viib uuele tasemele X-Mode maastikuabi lisandumine auto põhivarustusse.

 

SPETSIFIKATSIOON

Pikkus: 4465 mm

Laius: 1800 mm

Kõrgus: 1595 mm

Teljevahe: 2665 mm

Kliirens: 220 mm

Mootor: kaheliitrine ja neljasilindriline boksermootor

Võimsus / pöördemoment: 156 hj / 196 Nm

Jõuülekanne: sümmeetriline nelikvedu

Veljed: 225/55-18

 

Subaru Genfi näituse väljapanekule pühendatud spetsiaalne veebisait asub aadressil: www.subaru-global.com/ms2017/geneva/