location car search folder print add-compare-btn icon-blank-sheet icon-sheet icon-compare icon-columns icon-wheel icon-wheel two icon-shield icon-insurance icon-service icon-funding icon-newsletter

UUDISED

Subaru arendab turvalist isejuhtivate autode tehnoloogiat

Subaru on seadnud sihiks valmistada maailma turvalisemaid autosid ning senised hinnangud näitavad, et ollakse õigel teel. Võetud eesmärgi saavutamisel astub Subaru nüüd järgmise sammu, avades novembris oma Jaapanis asuva Bifuka arenduskeskuses uue testimisjaama.

 

Subaru Bifuka arenduskeskus laiub rohkem kui 3,6 miljonil ruutmeetril ning ettevõte on seda oma arendustöödes kasutanud üle 20 aasta. Aastate jooksul on keskust pidevalt täiustatud ning sealsete testiradade tingimused jäljendavad väga realistikult erinevate riikide kliima ja maastikuolusid.

Kuna kaasaegse maailma infrastruktuur ja liiklusolud on pidevas muutumises, on Subaru Bifuka arenduskeskuse kõige värskemateks uuendusteks Euroopa kiirteid ning siinse mandri linnakeskkonda jäljendavad testjaamad. Uute radade hulgas on ka rohkelt lõike, mis simuleerivad nii pinnatud teede kui maastikul sõitmise olusid.

Subaru Bifuka katsekeskuse üheks tähtsaimaks projektiks on Subaru EyeSight juhiabisüsteemi edasiarendamine. EyeSight süsteemi värskeimaks uuenduseks on juhti kõikidel kiirustel abistav Touring Assist funktsioon - suur samm edasi isejuhtivate autode poole. Esimene Subaru mudel, mille baasvarustusse kuulub Touring Assist funktsiooniga EyeSight, on Jaapani turul müüdav Subaru Levorg 2018. a. mudel.

Bifuka katsekeskuses ollakse lõppfaasis ka Euroopa oludele vastava Touring Assist versiooni arendamisega ning juba lähitulevikus jõuab see funktsioon vanal mandril müüdavate Subaru mudelite varustusse.