location car search folder print add-compare-btn icon-blank-sheet icon-sheet icon-compare icon-columns icon-wheel icon-wheel two icon-shield icon-insurance icon-service icon-funding icon-newsletter

UUDISED

 

Subarust on saanud nelikveoliste sõidukite sünonüüm ja nüüdsest ka maailma suurim nelikveoliste sõidukite tootja.

Oma esimese nelikveolise sõiduki - Leone Combi - tõi Subaru turule 1972. aastal. Viimase 45 aasta jooksul on ettevõtte oma nelikveo tehnoloogiat järjepidevalt edasi arendanud. Läinud aastal küündis Subaru uue tähiseni, kui esimest korda ettevõtte ajaloos toodeti üle miljoni auto. Peale autotööstuse 2016. aasta statistika avaldamist ilmnes, et Subaru jõudis veel ühe verstapostini ja on nüüdseks ka maailma suurim nelikveoliste sõidukite tootja.

Nelikveoliste sõidukite üleilmsest turuosast moodustab Subaru toodang tänaseks tervenisti 15 protsenti. 2016. aastal müüs Subaru üle maailma 965 892 nelikveolist sõidukit. Seda on 245 382 sõiduki võrra rohkem, kui järgmise positsiooni hoidjal Audil, kes müüs 2016. aastal 720 510 nelikveolist sõidukit, ja kõvasti rohkem kui kolmandal kohal oleval kaubamärgil Jaguar Land Rover, kes müüs 485 797 nelikveolist autot.

Subaru legendaarne sümmeetriline nelikveosüsteem kuulub peaaegu kõikide Subarute standardvarustusse. Nelikveolised sõidukid moodustavad 99,3 protsenti Subaru toodetud autodest. Ainsamaks erandiks Euroopa ja Põhja-Ameerika turgudel on tagaveoline sportkupee Subaru BRZ, Jaapanis on müügil ka mõned kaheveolised miniautod.