Uus Subaru Forester e-Boxer sai Euro NCAP turvatestis kõrgeima hinnangu

  • Subaru kõrgeim Euro NCAP reiting juba kaheksandat korda järjest.
  • Forester sai oma klassi kõigi aegade kõrgeima hinnangu laste ohutuse kategoorias.

 

Subaru eesmärk on valmistada maailma kõige turvalisemaid autosid. Peale Euro NCAP poolt eelmisel aastal Subaru XV ja Impreza oma segmendi kõige turvalisemateks sõidukiteks tunnistamist on Subaru selle eesmärgi poole püüdlemist kinnistanud nüüd ka uue Forester e-Boxer mudeli näol.  

 

eboxer.png

Hinnatud nelikveoliste autode tootja lähituleviku eesmärk on, et Subarus või Subaru tõttu ei saaks keegi surma ega raskelt vigastada. See eesmärk laieneb peale autojuhtide ja sõitjate ka jalakäijatele, jalgratturitele ja teistele vähekaitstud liiklejatele.

Lisaks kõrgetele hinnetele kõigis kriteeriumides sai Forester Euro NCAP värskeimas turvatestis kõigi aegade kõrgeima hinde laste ohutuse eest (91%) ja suurepärased 97% täiskasvanute ohutuse eest.

Subaru hiljuti väljatöötatud uus platvorm SGP on nende silmapaistvate tulemuste üks alustalasid, kuid EyeSight juhiabisüsteemid on selle ohutuseesmärgi saavutamisel vähemalt sama olulised. Tänavusel Euroopa aasta auto konkursil, kus katsetati erinevate automarkide automaatpidurdussüsteeme, oli Subaru Forester ainus auto, mis suutis ilma juhi sekkumiseta täielikult seisma pidurdada kiirusel 85 km/h.

Euro NCAP värskete tulemuste lisandumisega on uus Forester saanud nüüd kõrgeimad hinnangud kõigis ohutuskatsetes üle maailma. Nii Jaapani NCAPi kui ka Ameerika kokkupõrkekatsetes sai mudel kõrgeima hinnangu ning pälvis Ameerika Ühendriikides tiitli Top Safety Pick ja Jaapanis auhinna Grand Prix Award.

Uus Subaru Forester e-Boxer jõudis Eestisse käesoleval nädalal.