Subaru Foresteri kübaratrikk turvalisuse auhindadega

 

EE_ncap_news.png

 

Auhindade sadu uue Subaru Foresteri puhul ei näi lõppevat. Käes on alles veebruari keskpaik, kuid Subaru Foresteril on juba kolm trofeed koos.

Ühendkuningriigi hinnatud autoajakirjale „4x4 Magazine“ avaldas eriti suurt muljet Foresteri mitmekülgne ohutustehnoloogia ja auto sõiduomadused nii maanteel kui ka maastikul. Ajakiri nimetas uue Foresteri „aasta parimaks kompaktseks linnamaasturiks“.

„Subaru uus globaalne platvorm on tõeline maiuspala. Tänu sellele on uue Foresteri salong ruumikam kui kunagi varem, autoga on lõbus sõita ja see on praegusel hetkel üks turvalisemaid pereautosid kogu maailmas. Selle kõige üle on Subarul põhjust uhke olla,“ ütles 4x4 Magazine’i toimetaja Alan Kidd.

Ajakiri „What Car?“ andis Subaru Foresterile tehnoloogiaauhinna sõiduki uuendusliku juhijälgimise süsteemi eest. See unikaalne tehnoloogia teeb näotuvastuse abil kindlaks, kas juht on keskendunud teele või on tema tähelepanu häiritud. Vajadusel annab süsteem juhile uuesti keskendumiseks märguandeid. Lisaks paneb süsteem kuni viie registreeritud kasutaja jaoks paika juhiistme, tahavaatepeeglid ja kliimasüsteemi seaded.

Ajakirja kohaselt on Subaru juhijälgimise süsteem omalaadsete seas kõige arenenum, mis teeb sellest auto üldise turvalisuse juures olulise osa. 

„Need kaks uut trofeed koos Euro NCAPi antud kõige turvalisema linnamaasturi nimetusega näitavad selgelt, kui tõsiselt on Subaru pühendunud Subaru omanike ja nende perede ohutuse tagamisele,“ ütles Ringo Rahumeel Subaru Nordicust.