Subaru võtab suuna autode elektrifitseerimisele

Maailma autotööstuse lähitulevik on kahtlemata üha enam elektriline. Ka Euroopas on protsessi kiirendamist soodustavaid meetmeid aina enam rakendatud. Ettevõtte globaalse ning ka Euroopas saavutatud positsiooni säilitamiseks esitles Subaru avalikkusele oma sõidukite elektrifitseerimiskava.

e-boxer_news.png

 

Eelmisel nädalal korraldas Subaru Corporation Tokios meediaürituse, kus selgitati ettevõtte strateegiat keskkonnamõjude minimeerimiseks ja avaldati Subaru elektrifitseerimise plaan. Tegevuskava saab kokku võtta järgmiselt:

  • 2030. aastaks peavad vähemalt 40% kogu maailmas müüdavatest Subaru sõidukitest olema elektri- (EV) või hübriidajamiga (HEV) sõidukid.
  • Kõik Subaru sõidukid saavad elektrifitseeritud hiljemalt 2030-ndate esimesel poolel.
  • 2050. aastaks peab uute Subaru sõidukite kogu elutsükli ajal tekkiv süsinikdioksiidi heitkogus vähenema vähemalt 90% võrra (võrreldes 2010. aasta tasemega).

„Meil on hea meel kinnitada Subaru püüdlust ettevõtte keskkonnamõjude vähendamise ning äritegevuse tulevikku vaatamise suunal. Keskkondlikule vastutusele ja veelgi tõhusamale elektrifitseerimisele pühendumine on kooskõlas Euroopa autoturu suundumustega. See näitab selgelt, kui tõsiselt jätkab Subaru keskkonnasäästliku investeerimist Euroopas,“ ütles Subaru Balti piirkonna juht Ringo Rahumeel.