location car search folder print add-compare-btn icon-blank-sheet icon-sheet icon-compare icon-columns icon-wheel icon-wheel two icon-shield icon-insurance icon-service icon-funding icon-newsletter

KÄIGUKASTID

Tagasi Forester X-Line

Lineartronic + aktiivselt jaotatud veojõuga nelikvedu

Lineartronic CVT automaatkast tõstab Foresteri X-Line efektiivsuse ja reaktsioonivõime lausa vaimustavale tasemele. Hoides mootoripöördeid optimaalses vahemikus ning säilitades sõidukiirust, mis käiguvahetusel tihti kipub vähenema, aitab see unikaalne käigukast märkimisväärselt kütust säästa. Uuenenud käiguvahetus tagab kerge, sujuva ja tundliku sõidu ning otsesema mootoritunnetuse. Astmevaba käiguvahetus aitab kiirendusel mootori jõu kindlalt ratastele üle kanda. Lineartronicuga pikisuunas ühendatud aktiivselt veojõudu jaotav nelikveosüsteem muudab pidevalt ka veojõudu esi- ja tagasilla vahel, reageerides vähimalegi sõidutingimuste muutusele.

 

Käiguvahetuslabad

Käiguvahetuslabad

Roolil asetsevad käiguvahetuslabad lasevad vaid sõrmeliigutusega valida Lineartronicul antud sõiduolukorra jaoks sobivaima käigu. Kiireimat käiguvahetust võimaldavad bensiinimootoriga mudelite 6- ja diiselversioonide 7-käigulised manuaalrežiimid – tulemuseks särtsakam ja sportlikum sõidukogemus.

 

Püsikiiruse hoidik

Püsikiiruse hoidiku juhtnupud on paigutatud roolile, et maanteesõidu ajal oleks soovitud kiirust võimalikult mugav valida.

 

SI-DRIVE

SI-Drive võimaldab hetkega kohandada sõidustiili vastavalt oma plaanidele ning valitud sõidurežiim kuvatakse infoekraanile. SI-Drive lubab täies mahus ära kasutada kõiki sümmeetrilise nelikveo ning boksermootori pakutavaid võimalusi. Manuaalkäigukastiga mudelitel näitab indikaator, millal tuleks optimaalseima kütusekulu saavutamiseks käiku vahetada. Võimalik on valida kolme sõidurežiimi vahel: kütusesäästlik Intelligent, elurõõmus Sports või äkiline Sport Sharp.

 

Sport

Sport

Kui olukord nõuab möödasõitu ning head kiirendust, siis on Sport režiim õige valik. Reageering gaasile on kiire ja otsene ning tänu kasvanud pöördemomendile on rohkesti jõudu ka madalatel pööretel.

 

Intelligent

Intelligent

See sõidurežiim on mõeldud kütuse säästmiseks linnas või pikal maanteesõidul. Reaktsioon gaasipedaali vajutusele on sujuv, kuid võimsust jätkub piisavalt igas olukorras. ECO-meeter näitab täpselt jooksvat kütusekulu.