location car search folder print add-compare-btn icon-blank-sheet icon-sheet icon-compare icon-columns icon-wheel icon-wheel two icon-shield icon-insurance icon-service icon-funding icon-newsletter

OHUTUS

PASSIIVNE OHUTUS

Ringikujuline turvaraam

Foresteri kere on parema juhitavuse nimel konstrueeritud kergmaterjale kasutades. Samas on ta turvalisust silmas pidades ka äärmiselt tugev. Sõitjateruumi ümbritseb niinimetatud turvapuur, mille ringikujulised tugevdusraamid ulatuvad katusest uksepiilarite ning põrandani. Ülitugev turvaraam on vastupidav ja hajutab löögijõudu igasuguse kokkupõrke korral. Sõites Foresteriga, oled sa kindlalt kaitstud.

Ringikujuline turvaraam

Turvavööd ja turvapadjad

Foresteri standardvarustusse kuuluvatel eesmistel turvavöödel on eelpingutid, mis hoiavad sõitjaid kindlalt kohal ning koormuspiirikud, mis vähendavad rindkere vigastuste riski. Kõik istmed on varustatud kolmepunkti turvavöödega. Ohutuse täielikuks tagamiseks on Forester varustatud eesmiste ja külgmiste turvapatjade ning turvakardinatega. Tänu aktiivpeatugedele on vähenenud ka vigastuste risk tagant otsasõidu korral. Esiistmete aktiivpeatoed liiguvad tagant tulnud löögi korral ettepoole, aidates toestada sõitjate päid. Lisaks kõigele on Foresteri tagaistmetel ISOFIX kinnitused lastetooli paigutamiseks.

Jalakäijate ohutus

Jalakäijad ja jalgratturid on liikluses kõige kaitsetumad. Seepärast on Forester loodud õnnetuse korral vigastama kaitsetuid liiklejaid nii vähe kui võimalik. Mootori ja kapotikaane vahele jääb suur ruumiosa, mis kokkupõrke korral toimib deformatsioonitsoonina. Lisakaitset pakuvad löögijõudu neelavad põrkerauad ning kokkupõrkel lahti murduvad mootorikatte kinnitused ning klaasipuhastid.

Ringikujuline turvaraam

Forester kere on parema juhitavuse nimel konstrueeritud kergmaterjale kasutades. Samas on ta turvalisust silmas pidades ka äärmiselt tugev. Sõitjateruumi ümbritseb niinimetatud turvapuur, mille ringikujulised tugevdusraamid ulatuvad katusest uksepiilarite ning põrandani. Ülitugev turvaraam on vastupidav ja hajutab löögijõudu igasuguse kokkupõrke korral. Sõites Foresteriga, oled sa kindlalt kaitstud.

Ringikujuline turvaraam

AKTIIVNE OHUTUS

Nähtavus

Kõrge isteasend ja suurepärane nähtavus nii ette kui taha annavad Foresteri juhile hea ülevaate ümberringi toimuvast ning aitavad lihtsalt manööverdada ka kitsastel teedel ja keerulistes kohtades. A-piilarite õige paigutus ja küljeklaaside eesnurka lisatud veerandaknad vähendavad võimalikke pimenurki. Küljepeeglid on avarama vaatevälja saavutamiseks kinnitatud uksepaneelidele.

Nähtavus

Pidurid

Kõik mudelid on varustatud 4 sensori ja 4 kanaliga ABS piduritega, mis hoiavad ära rataste blokeerumise äkkpidurduse korral. ABS süsteem sisaldab elektroonilist pidurdusjõudude jaoturit ning kiirustundlikku pidurdusabi, mis tagavad just vajaliku pidurdusjõu hädapidurduse korral.

Vehicle Dynamics Control

Iga Foresteri standardvarustuses olev stabiilsuskontrolli süsteem (VDC) jälgib ja analüüsib erinevate sensorite abil, kuidas sõiduk püsib juhi poolt valitud kursil. Võimalikus ohuolukorras, järsku kurvi võttes või takistusest mööda põigates, reguleerib süsteem sõiduki teel hoidmiseks veojõu jaotust, mootori võimsust ja pidureid kõigil ratastel.

stabiilsuskontrolli süsteem