Suurim nelikveoliste maailmas

Nelikvedu on kuulunud Subaru DNA-sse alates 1972. aastast ning praktiliselt kõik meie mudelid veavad nelja rattaga. Toodame ja müüme igal aastal üle miljoni nelikveoga sõiduki. See on 50% rohkem kui Audi ja kaks korda rohkem kui Land Rover, mis teeb meist maailma suurima nelikveoliste tootja.

Subaru on alati nelikveoga, samas kui enamik meie konkurente paneb teise rattapaari vedama alles siis, kui on juba „liiga hilja“. Meie ainulaadne veojõu jaotuse süsteem (Active Torque Split) tähendab, et põhimõtteliselt piisab edasiliikumiseks ühe ratta pidamisest.

Kõigi rataste püsiv veojõud teeb Subarust suurepärase pukseerimisauto. Tänu püsivale nelikveole on Subarust saanud aktiivse eluviisiga autoomanike lemmik. Küsige ükskõik millise hobuseomaniku, hobikalamehe, suusahuvilise või jahimehe käest. Nende jaoks ei ole auto seiklus, vaid vahend kohale jõudmiseks. Kuid meie jaoks tähendab nelikvedu palju rohkemat.

Tõenäoliselt parim nelikvedu maailmas

- Ohutuse tagamiseks!

Püsiv nelikvedu - ennekõike ohutuse nimel

Kui tunned end rooli taga turvaliselt, oled rahulikum ja seega liikled ohutumalt. Usaldus, et auto läheb ka libedal teel sinna, kuhu sina teda juhid, loob turvatunde. See, et auto ei lülita esiveolt nelikveole ja tagasi, mõjutab sõidutunnet oluliselt. See jätab juhile kehvades sõidutingimustes ka enam ruumi eksimuse korral oma viga parandada.

Meie edu motospordis - peamiselt rallisõidus - on tõend meie autode heast tasakaalust ja süsteemi suurepärasest toimimisest. Juhil on alati hea teada, et auto käitub etteaimatavalt ja järjekindlalt.

Kas püsiva nelikveoga tuleb kaasa suurem kütusekulu?

Levinud argument, miks mitte eelistada nelikvedu, on sellega kaasnev suurem kütusekulu, mis on enamikul juhtudel ka tõsi. Subaru jõuülekanne on aga väga kütusesäästlik. Subaru jõuülekanne on kütusesäästlikum kui paljude konkurentide kaheveoliste sõidukite ülekanne.

Korduma kippuvad küsimused nelikveo kohta

Mis on nelikveo juures parim asi?

Milline nelikveosüsteem Subarul on?

Mille poolest erineb Subaru nelikveosüsteem teistest?

Kuidas on veojõud jaotatud? Kas kõigi nelja ratta veojõud on võrdne?

Mille poolest erineb 4x4 veoskeem Subaru püsivast nelikveost?

Kuidas käitub nelikveosüsteem kurvis võrreldes taga- ja esiveoliste autodega?

Kas nelikveolise auto kütusekulu on suurem kui kaheveolisel autol?

Kas nelikveosüsteemis on mingeid erinevusi sõltuvalt sellest, kas on tegemist bensiini- või diiselmootoriga?

Miks kuulub nelikvedu standardvarustusse? Miks ei saa valida?

Kuidas nelikveoga auto rehvid kuluvad? Kas kõik kuluvad samamoodi või erinevalt?

Kas nelikvedu suurendab minu turvalisust?

Kas nelikveoga autol tuleb kõik neli rehvi samaaegselt välja vahetada?