ME TOODAME MAAILMA

KÕIGE TURVALIS­EMAID AUTOSID

 

Subaru All-Around Safety

Subaru ehitab maailma ohutumaid autosid ja on keskendunud kõrgeima turvalisuse saavutamisele alates 1958. aasta algusest. Juba 1960ndatel viis tehas ise läbi kokkupõrkekatseid. Subarul oli juba varakult kokkupõrkel kokkuvarisev roolisammas ning boksermootori kasutuselevõtuga kindlustas Subaru selle, et kokkupõrke korral ei tungi mootor reisijatesalongi, vaid libiseb auto alla. Suure osa sellest tehnoloogiast on kasutusele võtnud ka teised autotootjad ja seda võib leida ka konkureerivatest automarkidest.

Subaru ohutusfilosoofia põhineb neljal sambal. Esmane ohutus, aktiivne ohutus, passiivne ohutus ja ennetav ohutus. Esmane ohutus tagatakse auto disainiga. Aktiivne ohutus on süsteemides, mis on autosse sisse ehitatud selleks, et juhtimine oleks turvaline. Passiivse ohutuse moodustavad funktsioonid, mis kaitsevad reisijaid õnnetuse korral. Ennetav ohutus tagatakse funktsioonidega, mis aitavad sõita nii, et õnnetusi ei juhtugi. Subaru eesmärk on, et keegi ei saaks viga ei Subarus sõites ega Subaru tõttu. Meie eesmärk on kaitsta lisaks autosviibijatele ka teisi liiklejaid, nagu jalgratturid ja jalakäijad.

Esmane ohutus

Esmane ohutus on see, mis autosse tootmise ajal sisse ehitatakse. Autot peab olema mugav juhtida, see peab käituma teel ennustatavalt ning looma juhile sellised tingimused, et ta suudab autot igas olukorras kontrollida.

Aktiivne ohutus

Sümmeetriline pidev nelikvedu tähendab aktiivset ohutust. Kuna autot veavad alati kõik neli ratast ning auto ei lülitu esiveolt tagaveole ning tagasi, käitub auto igas olukorras ühtlaselt ning autot on turvaline juhtida.

Passiivne ohutus

Selle kategooria eesmärk on kaitsta juhti ja reisijaid õnnetuse korral. Subaru kasutab palju ülitugevat terast.

Ennetav ohutus

Parim viis vigastusi vältida on muidugi teha nii, et õnnetusi ei juhtugi.

Kavatseme ehitada maailma kõige turvalisemad autod, et mitte keegi ei saaks viga ei Subarus sõites ega Subaru tõttu.

Seetõttu hõlmab meie visioon lisaks autosviibijatele ka teisi liiklejaid, nagu jalgratturid ja jalakäijad.

Tõenduseks, et oleme sellega juba päris kaugele jõudnud, on see, et kolm viimast katsetatud mudelit said kõrgeimad ohutusalased hinded, mis eales antud, ja mitmed katseinstituudid on hinnanud need mudelid oma klassi parimateks.

Meie ohutuskontseptsiooni võtmeks on EyeSight juhiabisüsteem, mis on enam kui veerandsajandi jooksul kogunenud ekspertteadmiste tulemus. Süsteem põhineb stereokaameral, mis jälgib auto ees olevat teed.

Loe lähemalt EyeSight’i kohta