Kavatseme ehitada maailma kõige turvalisemad autod, et mitte keegi ei saaks viga ei Subarus sõites ega Subaru tõttu.

Seetõttu hõlmab meie visioon lisaks autosviibijatele ka teisi liiklejaid, nagu jalgratturid ja jalakäijad.

Tõenduseks, et oleme sellega juba päris kaugele jõudnud, on see, et kolm viimast katsetatud mudelit said kõrgeimad ohutusalased hinded, mis eales antud, ja mitmed katseinstituudid on hinnanud need mudelid oma klassi parimateks.

Meie ohutuskontseptsiooni võtmeks on EyeSight juhiabisüsteem, mis on enam kui veerandsajandi jooksul kogunenud ekspertteadmiste tulemus. Süsteem põhineb stereokaameral, mis jälgib auto ees olevat teed.

Aastate jooksul on Subaru katsetanud nii laserit, radarit kui ka nende kombinatsioone. Hindamiste käigus on saanud selgeks, et hoolimata sellest, kui hästi need tehnoloogiad töötavad, on stereokaamera tehnoloogia liikluses tekkida võivate riskide tuvastamiseks ja neile reageerimiseks nii kiireim kui ka usaldusväärseim.

EyeSight toimib justkui täiendava silmapaarina, mis aitab juhil auto ees olevat maanteed jälgida ja tunnetada, millal teised sõidukid, jalgrattad või jalakäijad võivad potentsiaalseteks ohuks muutuda.

Kui süsteem tuvastab võimaliku kokkupõrke ohu, aeglustab EyeSight kahjustuste leevendamiseks automaatselt autot või - kui tingimused on sobivad - aitab kokkupõrget vältida. Lisaks automaatpidurdusele on Subaru välja töötanud hulga funktsioone, mis kasutavad stereokaamerat.

Muu hulgas on olemas kohanduv kiirushoidik, mis hoiab auto kiirust, et lihtsustada juhi tööd kiirteedel, samuti sõidurajal püsimise abisüsteem, mis aitab ohutuse tagamiseks rooli keerata. Subaru EyeSight juhiabisüsteem parandab auto toimivust kõigis valdkondades: sõitmisel, pööretel ja peatumisel.

EYESIGHT-

TÄIENDAV SILMAPAAR

Kaht kaamerat, mis toimivad justkui inimsilmad, kasutatakse auto ümbruse kolmemõõtmeliseks analüüsimiseks. Lisaks teiste sõidukite tuvastamisele suudab süsteem tuvastada ka loomi, takistusi, jalakäijaid ja jalgrattureid ning määrab täpselt nende kauguse, kuju ja kiiruse. 

Süsteem saab aidata juhti paljudes erinevates sõiduolukordades: see võib vähendada võimalikke kokkupõrkekahjustusi ja tingimuste sobivuse korral aidata kokkupõrkeid üldse vältida, vähendada pikkadel sõitudel juhi väsimust ja vale pedaali vajutamise korral peatada tahtmatu kiirenduse.

Subaru valis stereokaamera, kuna seda saab hästi positsioneerida, kaitsta ilmastiku ja tuule eest ning sellel on teiste juhiabiseadmetega võrreldes väga kiire reageerimisaeg.

EyeSighti vaatenurk on 35 kraadi ja süsteem näeb 130 meetri kaugusele auto ette. Stereokaamera eeliseks on, et see on halva nähtavuse suhtes vähem tundlik kui teised juhiabisüsteemid ning see töötleb tuvastatud teavet oluliselt kiiremini.

Kas soovite EyeSight juhiabisüsteemi kohta rohkem teada saada?